Yandex
 

Entelektüel Sermaye


Çeviri: İlhan Ege, Gökhan Taşdemir
  • Entelektüel Sermaye
  • Yayına hazırlanıyor.

Kitap Görselleri

Yayına hazırlanıyor.

 

Akademik dünyada ve iş dünyasında Nobel Ödülü’nden daha tanınmış bir ödül daha yoktur. Kamuoyu en çok iktisat, edebiyat ve barış alanında verilen ödüllere dikkat eder çünkü ödülü alanlar bazen küresel ölçekte şaşkınlığa yol açan veya yankı uyandıran belli fikirlerle, kavramlarla veya eylemlerle bağdaştırılmıştır. 1969’da İsveç Bankası tarafından tesis edilen İktisat alanındaki Nobel Ödülü 40 yıl boyunca toplam 64 bireye verilmiştir.

 

Thomas Karier 40 yılda Nobel Ödülü almış iktisat teorisyenlerinin fikirlerinin temellerini inceliyor. Aynı zamanda iktisat teorilerinin temeli olan varsayım ve değerleri açıklıyor, iktisat yöntemlerinin ve içeriğinin farklı ve tartışmalı özelliklerini ortaya çıkarıyor. Nobel Ödülü alanlar arasında Keynesyenler, monetaristler, finansal iktisatçılar, davranışçılar, tarihçiler, istatistikçiler, matematikçiler, oyun teorisyenleri ve diğer inovatörler vardır.

 

Biyografik detaylar açısından zengin, iktisatın modern tarihini bir bütün olarak aydınlatan Entelektüel Sermaye profesyonel okurların modern iktisat bilimini ve uygulamasını tanımlayan kavramları rahatlıkla anlamasını sağlar. Kitap ödüllerin “bir önceki yıl tüm insanlığa yararı olacak en müthiş şeyi bulmuş olan” iktisatçılara mı verildiğini sorup, cevaplıyor.

 

 

“Robert Heilbroner’ın İktisat Düşünürleri kitabındakine benzer bir tarzda Thomas Karier bize modern iktisat alanına farklı bir bakış açısı sunuyor. Heilbroner klasik iktisatçıların yaşamlarının ve başarılarının perde arkası hikayesini anlatırken, Entelektüel Sermaye Nobel ödülü kazanmış iktisatçıların yaşamlarının ve başarılarının perde arkası hikayesini konu alıyor. Böylelikle Karier zor bir konuya basit ve canlı bir giriş sunuyor: modern iktisat nedir ve onu harekete geçiren nedir? Aynı zamanda sağlam fikirleri de mevcut.”

- George A. Akerlof, 2001 Nobel İktisat Ödülü sahibi

 • Kitap Adı
  Entelektüel Sermaye
 • Orijinal Adı
  Intellectual Capital
 • Yazar
  Tom Karier
 • Çevirmenler
  İlhan Ege, Gökhan Taşdemir
 • Marka
  Eksi Kitaplar
 • Tür
  İktisat
 • Dil
  Türkçe
 
Gönder

Eksi Kitaplar

Kavaklıdere Mah.
Bardacık Sok.
42/B Küçükesat
Çankaya / ANKARA
T: 0 (312) 434 44 64
info@felixkitap.com

Eksi Kitaplar